Болоня на практика си осигури оставането в Серия “А” през следващия сезон след равенството 1:1 като гост на Фиорентина в среща от 37 кръг. Двата тима завършиха с човек по-малко, а Марко ди Вайо пропусна дузпа срещу домакините.

В 20-ата минута Алесио Черчи се разписа с глава и даде аванс на “виолетовите”, но Болоня отговори със силно второ полувреме и дори заслужаваше трите точки.

Гастон Рамирес изравни в 50-ата минута. Пет минути по-късно Ди Вайо бе съборен от Пер Кролдруп в наказателното поле, но би над вратата при отсъдената дузпа. Датският защитник на домакините получи директен червен картон.

Десет минути преди края гостите трябваше да получат втори наказателен удар, но съдията Антонио Джанокаро сбърка в преценката си. Реферът реши, че Рамирес симулира и го отстрани от игра.

Болоня е на 15-о място с 42 точки и може да изпадне при положение, че загуби последния си мач за сезона. В същото време обаче Сампдория трябва да спечели оставащите си два мача, а Лече да запише четири точки в двете си срещи до края./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 37 КРЪГ

От 14 май (събота)

Лацио – Дженоа 4:2
1:0 Джузепе Биава (7), 1:1 Родриго Паласио (12), 2:1 Томазо Роки (52), 3:1 Ернанеш (55), 4:1 Ернанеш (66), 4:2 Антонио Флоро Флорес (89)

Милан – Каляри 4:1
1:0 Робиньо (22), 2:0 Дженаро Гатузо (24), 3:0 Робиньо (35), 3:1 Андреа Косу (38), 4:1 Кларънс Зеедорф (77)