Втородивиознният Болтън поднесе една от големите изненади в най-стария клубен футболен турнир – този за ФА къп. Тимът от Чемпиъншип, който се раздели с българина Мартин Петров, успя да спечели с 2:0 визитата си на елитния Съндърланд и така да си уреди среща с Евертън в следващата фаза.

Първият дуел, игран на “Рийбок”, приключи при равенство 2:2, но във вторник вечер гостите успяха да разплачат хилядите фенове по трибуните на “Стейдиъм ъф Лайт” с две попадения на Марвин Сордел.

21-годишният юноша на Уотфорд изведе Болтън напред в 64-ата минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дарън Пратли, а в 72-ата минута вкара отблизо след пас на Тайрън Миърс и така фиксира крайното 2:0.