Болтън и Нотингам Форест завършиха 2:2 в дербито от 3-ия кръг на Чемпиъншип в Англия. Българският национал бе записан сред резервите на домакините, но така и не се появи в игра. Марто изживя същото унижение и в предишния двубой с Дарби Каунти (2:0). Крилото започна като титуляр за Болтън само при загубата с 0:1 от Бърнли в първия мач за сезона, но вече два пъти подред бе пренебрегнат от мениджъра Оуен Койл. Същата съдба сполетя и младият вратар на Нотингам Димитър Евтимов, който търкаше резервната скамейка. Макгугън откри за гостите от Нотингам след четвърт час игра, преди Ийгълс (39) да изравни. Марвин Сордел изведе Роувърс напред в 49-ата минута. Ирландският национал Анди Рийд спаси гостите от загуба с гола си в 57-ата минута. След този мач Нотингам е втори с 5 точки, а Болтън е осми с 4 т.