ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Инцидент прекрати дербито от 16-ия кръг на руската Премиер лига между отборите на Динамо (Москва) и Зенит. В края на първото полувреме, при резултат 1:0 за столичани, бомбичка гръмна в непосредствена близост до вратаря на домакините Антон Шунин. Тя полетя от сектора с агитката на гостите от Санкт Петербург.

В резултат на това главният съдия на двубоя Алексей Николаев взе решение да прибере отборите в съблекалнята. Не след дълго срещата беше прекратена. Това бе потвърдено и от изпълнителния директор на футболния съюз Сергей Чебан.

Не е известно какво е точно състоянието на Шунин, въпреки че той се изправи на крака и беше готов да продължи срещата. Единствено се съобщава, че вратарят изпитва проблеми със зрението след взрива на бомбичката.

Иначе единствения гол в дербито отбеляза Владимир Гранат от фаул в 27-ата минута.