Бордо успя да си върне първата позиция в първенството на Франция, след като победи с 3:1 гостуващия Лил. "Кучетата" успяха да открият резултата в средата на първото полувреме чрез младата си звезда Еден Азар, но Микаел Сиани изравни малко преди края на първата част.

През второто полувреме жирондинците успяха да стигнат до успеха. Първо Жусие изведе тима си напред след дузпа, а малко след това Йоан Гуркюф оформи крайния резултат. Бордо се изравни с Монпелие на върха в класирането с 56 точки, но по-добрата голова разлика им отрежда първото място. Освен това, шампионите са и с мач по-малко.

Преследвачът Монпелие днес също успя да запише победа, надделявайки над Валансиен с 2:1. Виктор Уго Монтаньо откри резултата още в 6-ата минута, а в 58-ата Йорис Марво удвои. 15 минути преди края на мача Фахид Бен Халифа намали за да оформи крайния резултат./БЛИЦ