Елитните Бордо и Брест напуснаха безславно турнира за Купата на Франция. Брест отпадна от надпреварата след загуба като гост от петодивизионният Шамбери с 3:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време тимовете не можаха да си отбележат гол, а в продълженията си размениха по едно попадение. Брест поведе с гол на Брюно Гружи в 111-ата минута, но шест минути по-късно домакините се добраха до равенство 1:1 с попадение на Маодомалик Файе. Така се стигна до рулетката на дузпите. Реми Сахинович вкара победната дузпа за аматьорите и прати тима си на 1/8-финал в турнира за Купата на Франция.

Бордо пък напусна надпреварата след загуба като гост на втородивизионния Анже с 0:1. Единственото и победно попадение за домакините отбеляза Себастиан Ренуар в 65-ата минута. /БЛИЦ