Шампионът Бордо и грандът Олимпик (Марсилия) отпаднаха от турнира за Купата на Франция. Бордо отстъпи на заснежения си стадион "Шабан-Делма" с 0:2 на Монако в 1/8-финална среща от състезанието. Бившият играч на Ливърпул Джими Траоре изведе монегаските напред в резултата в 27-ата минута, а в 56-ата Муса Маазу вкара втори гол за гостите и отказа "жирондинците".

Поражение, само че на 1/16-финалите претърпя и Олимпик (Марсилия) - с 1:3 при гостуването си на Ланс. Домакините си осигуриха добър аванс преди почивката с два гола на Исам Йемаа, който бе точен в 20-ата и 45-ата минута. Тойфилу Маулида направи резултата 3:0 в 57-ата минута, а силите на Марсилия стигнаха само за почетен гол в 62-ата минута, дело на Беноа Шейру.

В други две осминафинални срещи Сент Етиен надви у дома Ван с 2:0 след късни голове на Дмитрий Пайе (80) и Емануел Ривиер (90), а Оксер разгроми с 4:0 на своя стадион Плабенек. Головете за Оксер отбелязаха Иренеуш Йелен (11, 57), Беноа Педрети (64) и Делвин Ндинга (72). В 1/16-финален мач от същия турнир пък Тулуза изненадващо загуби у дома с 0:2 от Брест. Ромейн Пойет изведе гостите напред в резултата в 73-ата минута, а Ришар Сокрие сложи точка на спора в 86-ата минута от дузпа.