Бордо победи Олимпик (Марсилия) с 1:0 в мач от 13 кръг на Лига 1. По този начин “жирондинците” продължиха 35-годишната си серия без домакинска загуба от марсилци.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Йоан Гуфран в 52-ата минута след центриране на Беноа Тремулинас. Олимпик завърши мача с човек по-малко заради червения картон на Лукас в края на мача.

Бордо беше фаворит преди мача заради трите си поредни победи във всички турнири, докато гостите бяха без основните си нападатели – Лоик Реми и Андре-Пиер Жиняк (контузени) и Джордан Айю (наказан).

Победата изкачи Бордо на второ място в класирането с 24 точки, една по-малко от лидера Олимпик (Лион). “Жирондинците” имат една точка повече от третия ПСЖ и Олимпик (Марсилия), който вече е четвърти в подреждането.