Бордо победи Лил с 1:0 в дербито от 21-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение заби Шейк Диабате в 51-ата минута. С този успех „жирондинците” излязоха на девето място във временното класиране с 29 точки. Лил е 14-и с 25 т.

Рен пък стигна до драматичен успех с 4:2 като гост на Троа. Домакините дръпнаха с 2:0 до 16-ата минута след голове на Фабиен Камю и Корентин Жан.  После обаче домакините се вдигнаха на щурм и постигнаха обрат. Между 21-и и 29-а минути те изравниха с гол от дузпа на Диане и на Дембеле.  Диане в 38-ата направи обрата пълен – 2:3. Крайният резултат бе оформен в осем минути преди края от Камил Гросицки.

Гинган и Нант завършиха 2:2. Николас Бенезе (3) откри за домакините, а Янис Салибур покачи в 24-ата. В 64-ата Кристоф Кербрат от Гинган си вкара автогол за 2:1, а Юсуф Сабили изравни секунди преди края.

Бастия надви Монпелие с 1:0 след гол на Флойд Аяте (48). Съперниците завършиха с по 10 души, след като от игра бяха отстранени Секо Фофана (Бастия, 65) и Даниел Конгре (Монпелие, 68).