Бордо победи у дома Гинган с 3:2 и стана третият 1/2-финалист за Купата на Лигата във Франция след Нанси и Монако.

Гинган поведе с първия си точен удар към вратата чрез Слоан Прива (12) след центриране от корнер на Тибо Жирес. Жирондинците отговориха почти веднага и изравниха с попадение на Франсоа Камано (16). До почивката домакините направиха и пълен обрат с гол на Гаетан Лаборд (36) след центриране от пряк свободен удар на Максим Пундже.

След почивката Лаборд (65) вкара втори гол за 3:1, а в самия край Никола Бенезе (88) оформи само крайния резултат.

Така Бордо се класира за предпоследния етап на надпреварата и ще чака жребия за 1/2-финалите. ПСЖ и Метц определят последния участник за тази фаза от надпреварата.