Единственото и победно попадение за Бордо срещу Монако вкара Маруан Чамак в 35-ата минута на срещата. След почивката двата тима не успяха да си вкарат нови попадения и така след успеха си “жирондинците” вече предвкусват вкуса на шампионското шампанско, което очакват да отворят в последния кръг.

Другият претендент за титлата Олимпик Марсилия запази минимални шансове след победата си с 2:1 като гост на Нанси и ще чака загуба на Бордо в последния кръг. Лорен Бонар даде гол аванс на марсилци с гола си в 33-ата минута, а след почивката в 55-ата минута Брандао удвои. Почетното попадение за домакините от Нанси вкара Ландри Н’гуемо две минути преди края на мача.

Седемкратният шампион на Франция Олимпик Лион загуби отдавна шансове да защити шампионската си титла, но поне си осигури третото място в крайното класиране и ще участва и през следващия сезон в Шампионската лига. Възпитаниците на Клод Пюел победиха у дома почти сигурно изпадащия Каен с 3:1 и след загубата на ПСЖ с 1:2 като гост на Валансиен вече имат преднина от 7 точки пред четвъртия вече във временното класиране Тулуза, който успя да победи като гост Ница с 2:0.

Валансиен - ПСЖ 2:1

Врееменно класиране след 37-ия кръг: 1. Бордо 77 точки, 2. Марсилия 74, 3. Лион 70, 4. Тулуза 63, 5. ПСЖ 63, 6. Рен 61, 7. Лил 61 и др. /БЛИЦ