Бордо надви с 1:0 Олимпиакос като гост в първи 1/8-финал в Шампионската лига. Единственото попадение реализира Михаил Сиани в добавеното време на първото полувреме.

В 4-ата минута шведът Олоф Мелберг стреля с глава след фаул, но не можа да затрудни Седрик Карасо. Французите отвърнаха с подобна ситуация, при която Вендел стреля, но никой от съотборниците му не се възползва от последвалото разбъркване.

В даденото от съдията допълнително време на първото полувреме Йоан Гуркюф центрира по чудесен начин Михаил Сиани във вратарското поле и защитникът с глава откри резултата – 1:0 за Бордо.

В 58-ата минута Енцо Мареска беше близо до изравняването, но след изстрела му с глава топката премина над гредата.

В последните минути на двубоя домакините от Олимпиакос имаха няколко възможности, но така и не стигнаха до попадение. След хубава комбинация и удар на Ломано Трезор Луа Луа, вратарят на Бордо Карасо бе принуден да плонжира и със сетни сили да спасява мрежата си. Малко по-късно Тремулинас се оказа на точното място и изчисти от голлинията. Това бе и последният шанс на Олимпиакос да избегне загубата.