Бордо победи с 2:1 Валансиен в мач от 18-ия кръг на френската Лига 1. По този начин “жирондинците” затвърдиха впечатлението, че са в отлична форма и окончателно забравиха лошия старт на кампанията. Тимът е в серия от четири поредни успеха, запазвайки суха мрежа в три от тях. Победата над коравия Валансиен обаче не дойде толкова лесно. Гостите доври поведоха в 55-ата минута чрез Думбия, който се разписа с глава. Само три минути по-късно обаче Жусие изравни от дузпа. В 66-ата минута Елоге Енза Ямиси изпълни слабо дузпа за Валансиен и стражът на домакините Седрик Карасо спаси. В 73-ата минута домакините успяха да стигнат до победния гол. Негов автор беше Никола Морис-Белай.

18:00 часа: Лил – Бастия
22:00 часа: Олимпик (Лион) – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 43 точки, 2.Монако – 41, 3.Лил – 36, 4.Нант – 29, 5.Марсилия – 27, 6.Бордо – 30 и др.