Бордо се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига след успех с 2:1 над Олимпиакос. Първата среща “жирондинците” бяха спечелили 1:0 и в реванша на своя стадион “Шабан Далма” спокойно взеха втори успех. Така тимът няма загуба в турнира до момента.

За успеха се разписаха Йоан Гуркюф и Маруан Шамак в началото и края на срещата, а резервата Митроглу вкара за гърците. Франция е втората страна, която има два представителя на четвъртфиналите на турнира, като Лион също стигна до тази фаза.

Мачът започна добре за домакините. В 5-ата минута Йоан Гуркюф стреля от фаул от малък ъгъл, ветеранът Никополидис не се намеси по най-добрия възможен начин и топката влезе във вратата.

В последните минути на първото полувреме френският национал стреля от 40 метра. Вратарят мислеше, че топката ще излезе в аут и не реагира, но бе спасен от сглобката на вратата.

В 60-ата минута Мат Дербишър бе изгонен след два фаула. Бордо свали рязко темпото и получи гол в 65-ата минута. Влезлият преди секунди Костас Митроглу изравни резултата. Малко след това капитанът на „жирондинците” Алу Диара си изкара жълт картон, а в 68-ата минута и втори, след което напусна терена.

Звездата на французите Маруан Шамак вкара за 2:1 в 88-ата минута след като засече с глава центриране на Тремулинас.