Френският шампион Бордо се върна на върха на класирането, след като в мач от 14 кръг се наложи с 3:0 над Нанси като гост.

“Жирондинците” се възстановиха след две поредни домакински загуби и въпреки отсъствието на контузения Йоан Гуркюф се наложиха над Нанси, който се срина на 16-о място.

Бордо взе аванс в 25-ата минута, когато Йоан Гуфран асистира за попадението на Фернандо Менегацо. След час игра бразилският защитник Вендер премина двама бранители на Нанси и прехвърли вратаря Брачилияно за 2:0. Крайният резултат бе оформен от Гуфран в четвърт час преди края.

В същото време Льо Ман спечели домакинска точка след 1:1 със Сент Етиен. Антони Льо Талек вкара с глава изравнителното попадение в 73-ата минута, след като гостите бяха открили в 18-ата с гол на бразилския си нападател Илан.

Льо Ман прекъсна серията си от четири поредни загуби, но остана в зоната на изпадащите с девет точки, на пет зад Сент Етиен, който е точно над чертата./БЛИЦ

В неделя: Олимпик (Лион) – Рен

КЛАСИРАНЕ: 1.БОРДО 28, 2.Оксер 26, 3.Лориен 25, 4.Олимпик (Лион) 25, 5.Монпелие 24 и др.