Късен гол на Микаел Сиани донесе на Бордо победата с 1:0 над Макаби (Хайфа) в мач от Група „А” на Шампионската лига.

Централният защитник Сиани се разписа с глава след корнер седем минути преди края. „Жирондинците” не показаха най-добрата си форма, но вече нямат загуба в 21 поредни мача във всички турнири.

Резервата Лиор Рафаилов имаше най-добрия шанс за гол за гостите в 79-ата минута, но ударът му бе спасен от Седрик Карасо.

Макаби (Хайфа) завърши мача с 10 души, след като Барам Каял получи директен червен картон в 88-ата минута заради груб фаул срещу Беноа Тремулинас./БЛИЦ

Бордо – Макаби (Хайфа) 1:0
1:0 Сиани (82)

Бордо: 1.Седрик Карасо, 21.Матийо Шалме, 2.Микаел Сиани, 27.Марк Планюс, 28.Беноа Тремулинас, 18.Ярослав Плашил (71-22.Грегори Сертич), 4.Алу Диара, 8.Йоан Гуркюф (46-5.Фернандо), 17.Вендел, 9.Фернандо Кавенаги (60-11.Давид Белион), 29.Маруан Шамак

Макаби (Хайфа): 1.Нир Давидович, 27.Еял Мешумар, 21.Декел Кейна, 5.Жорже Тейшейра, 17.Тсепо Масилела, 16.Мохамад Гадир (66-26.Лиор Рафаелов), 8.Джон Джайро Кулма, 23.Барам Каял, 15.Еял Голса (84-7.Густаво Боколи), 20.Янив Катан, 9.Владимер Двалишвили (58-19.Шломи Арбайтман)