Бордо прекъсна постижението на вратаря на Лил Винсент Енеяма. “Жирондинците” биха с 1:0 в мач от 17-ия кръг на Лига 1. В 27-ата минута удар на Ландри Нгуемо рикошира в крака на Симон Кяер и изненада Енеяма. Домакините доиграха срещата с човек по-малко, след като Максим Пундж влезе грубо в коляното на Франк Берия и бе изгонен.

Нигерийският страж се размина с историческо постижение във френското първенство. Той направи серия от 11 поредни мача без допуснат гол. Мрежата на нигериеца остана суха в продължение на 1061 минути, като той изпревари миналогодишното постижение на колегата си от ПСЖ - Салваторе Сиригу (950). Историческият рекорд принадлежи на вратаря на Бордо Гаетан Юар, който през сезон 1992-93 успява да опази вратата си без гол 1176 минути.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 8 декември (неделя): Бордо – Лил, 1:0 Бастия – Олимпик (Лион), Тулуза – Монпелие, Монако - Аячо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 40, 2.Лил 36, 3.Монако 35, 4.Нант 29, 5.Олимпик (Марсилия) 27 и др.