Носителят на Купата на Лигата във Франция за миналия сезон Бордо ще защитава трофея си, след като отстрани Лориен на 1/2-финала. "Жирондинци" спечелиха с 4:1 гостуването си и ще се изправят срещу Олимпик (Марсилия) в битка за титлата.

Домакините изненадващо поведоха в резултата още в 12-ата минута след попадение на Кошчелни. В 23-ата минута точно той извърши нарушение за дузпа срещу Маруан Шамак в полза на гостите и получи директен червен картон. Вендел реализира от бялата точка и изравни резултата – 1:1.

Само пет минути след това звездата на Бордо Маруан Шамак доведе нещата до 2:1. В последните 10 минути гостите вкараха още две попадения. В 80-ата минута Вендел направи 3:1, а крайното 4:1 оформи Йоан Гуфран./БЛИЦ