Бордо разби гостуващия Монпелие с 5:1 в мач от 30-ия кръг на френската Лига 1 и доближи на точки четвъртата позиция, даващо право на участие в Лига Европа.

Жирондинците си подсигуриха успеха с голове на Нолан Ру (25), Юнус Санхаре (29) и Валентен Вада (32-дузпа) още през първата част. В началото на второто полувреме Риад Будебуз (47-дузпа) върна някакви надежди на гостите, но отново Нолан Ру (76) и Малком (90+2) оформиха крайния резултат. Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 81-ата минута Даниел Конгре получи директен червен картон.

След успеха си Бордо заема шеста позиция с 46 точки, изравнявайки се с Олимпик петия (Марсилия) на местата даващи право на участие в Лига Европа догодина. Монпелие е 15-и с 33 точки и на 5 от зоната  на изпадащите.

Резултатите във френската Лига 1 в събота вечер:

Нант – Ница 1:1
Нанси – Лориен 2:3
Бордо – Монпелие 5:1
Тулуза – Рен 0:0
Анже – Гинган 3:0

КЛАСИРАНЕ: 1.Монако – 68 точки, 2.ПСЖ – 65 точки, 3.Ница – 64 точки, 4.Олимпик (Лион) – 50 точки, 5.Олимпик (Марсилия) – 46 точки, 6.Бордо – 46 точки, 7.Сент Етиен – 41 точки и др.