Бордо записа второ поредно поражение от началото на новия шампионат в Лига 1, след като загуби с 1:2 от Тулуза на своя "Шабан Далма". Резултатът бе открит от Даниел Браатен в края на първото полувреме, но веднага след почивката Ярослав Плашил изравни. В края на мача Етиен Дидо донесе победата на "виолетовите" и прати тима си на върха в класирането с пълен актив от 6 точки.

Новакът в Лига 1 Каен също е с пълен актив от 6 точки след две поредни победи. Тимът удари Лион с 3:2. Мачът започна много динамично и двата отбора си вкараха четири гола в първите 25 минути. Резултатът бе открит още в 1-ата минута, когато Ел Араби разстреля Лорис. Само пет минути по-късно Бафетимби Гомис изравни. В 16-ата минута Самбу Ятабаре отново изведе домакините напред за 2:1. Малко по-късно обаче Гомис вкара втория си гол в мача и изравни за 2:2. Секунди преди края на първата част Антони Ревейер от Лион получи втори жълт и съответно червен картон. Победният гол за Каен дойде 13 минути преди края на мача, когато Исмаила Н'Дайе се възползва от грешка в защитата на Лион./БЛИЦ

Лил – ПСЖ

Класиране след 3 кръг: 1.ТУЛУЗА 6 точки, 2.Каен 6, 3.Рен 4, 4.Валансиен 4, 5.Ница 4 и др.