Шампионът на Франция Бордо претърпя нова загуба, този път с 0:2 като гост на Валансиен. Така "жирондинците" записаха шести пореден мач за първенство без победа и на теория вече нямат шанс да запазят трофея, като със сигурност Франция ще има нов шампион тази година.

Във временното класиране Бордо заема шестото място с 57 точки, изоставайки с 2 от петия Лион и с 3 от четвъртия Монпелие. Убедителен лидер е Олимпик (Марсилия) със 71 точки, вторият Оксер има 66.

Точни във вратата на "жирондинците" тази вечер бяха Грегори Пужол в 11-ата минута и Фуед Кадир в 72-ата. С прибавените три точки Валансиен събра 48 в актива си и заема десетото място.

Заради поредната си издънка Бордо намали значително шансовете си да играе в евротурнирите, въпреки че в един момент от сезона бе убедителни лидери в класирането. /БЛИЦ