Три дни след като отпадна от Шампионската лига френският шампион Бордо съвсем сдаде битката за титлата. “Жирондинците” загубиха като гост на ПСЖ с 1:3 и са на петото място в класирането.

Мачът на "Парк де Пренс" не тръгна добре за гостите. В 32-ата минута вратарят Улрих Раме спъна противников играч извън наказателното поле и получи директен червен картон. Само три минути по-късно Силвен Арман се пласиа най-добре в наказателното поле и прати топката в мрежата на резервния страж на гостите Абдулайе Кейта.

През второто полувреме "жирондинците" положиха усилия да стигнат поне до равенството, но ПСЖ се възползва от численото си предимство. В 74-ата минута Мевлют Ердинч покачи на 2:0, но малко след това Людовик Сане върна интригата. Точка на спора постави Гийом Оаро в 86-ата минута./БЛИЦ