Бордо надви на свой терен Гинган с 1:0 в мач от 17-ия кръг на френската Лига 1 и се върна на пътя на победата след 4 мача без успех във всички турнири.

Жирондиците имаха превъзходство в мача, но въпреки по-голямото притежание на топката не успяха да реализират гол през първата част. След почивката домакините продължиха да търсят по-активно попадението и го постигнаха в 62-ата минута чрез Седрик Ямбере, който засече топката с глава след центриране от корнер на Уахби Казри.

В 74-ата минута гостите имаха чудесна възможност за изравняване, но след удар на Слоан Прива топката срещна гредата.

След победата си Бордо се изкачи на 12-о място във временното класиране с 21 точки. Гинган е 19-и в подреждането с 19 точки след третата си поредна загуба.