Единственият гол в срещата отбеляза Йоан Гуфран в 48-ата минута. Последната титла на Бордо бе от 1999 година. Така тази година "жирондинците" спечелиха дубъл, след като взеха Купата на Лигата преди месец.

На второ място в крайното класиране остана Олимпик Марсилия, който се надяваше Бордо да загуби. В крайна сметка реализираха четири безответни гола на Рен, но това се оказа недостатъчно след успеха на "жирондинци" в Каен. На третата позиция пък се нареди седемкратният шампион Лион, който ще се задоволи само с класиране за Шампионската лига, но остава без нито един трофей тъози сезон. Четвърто място зае тима на Тулуза с най-добра голова разлика от преследвачите си. В последният кръг Тулзуа и Лион не успяха да си отбележат гол. ПСЖ и Монако също завършиха 0:0. Лил победи с 3:2 Нанси и завърши с еднакъв брой точки с ПСЖ и Тулуза, но с по-добра голова разлика от парижани.

В дъното на таблицата единствено отбора на Сент Етиен успя да се спаси от изпадане в последния кръг за сметка на Каен. Сент Етиен побед с 4:0 Валансиен, докато Каен загуби от шампиона Бордо и от догодина ше се състезава в Лига 2. Другите изпадащи са Нант и Льо Авър.

Тулуза - Лион 0:0

Крайно класиране в Лига 1:  1. Бордо 80 точки, 2. Марсилия 77, 3. Лион 71, 4. Тулуза 64, 5. Лил 64, 6. ПСЖ 64, 7. Рен 61, 8. Оксер 55, 9. Ница 50, 10. Лориен 45, 11. Монако 45, 12. Валансиен 44, 13. Гренобъл 44, 14. Сошо 42, 15. Нанси 42, 16. Льо Ман 40, 17. Сент Етиен 40, 18. Каен 37, 19. Нант 37, 20. Льо Авър 26.

Заб. (отборите в червено ще играят в ШЛ, тези в синьо в Лига Европа, а в черно са тимовете, които изпадат в Лига 2)