Бордо срази на свой терен шампиона Монпелие с 4:2 в среща от 32-ия кръг на френската Лига 1.

Жирондинците натиснаха след първия съдийски сигнал и до 26-ата минута вече имаха класическа преднина. В 11-ата минута Сертик асистира на Людовик Сане за 1:0, а в 24-ата минута Шеик Диабате покачи на 2:0 след пас на Морис-Белей. Две минути по-късно Ярослав Плашил се разписа за 3:0 след асистенция на Тремулинас. В първата минута от добавеното време на първата част гостите върнаха едно попадение чрез Реми Кабела за 3:1, а головият пас бе дело на Сюлейман Камара.

След почивката в 54-ата минута Тремулинас записа втора асистенция на сметката си, след като изведе Анри Сайве, реализирал за 4:1. Последва отпускане в редиците на домакините и във втората минута от добавеното време на мача Бенжамин Стамбули оформи крайното 4:2.

След победата си Бордо е на девето място с 46 точки. Монпелие остава на седма позиция с 48 пункта.

22:00 часа: Лил – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 67 точки, 2.Олимпик (Марсилия) – 57, 3.Сент Етиен – 54, 4.Олимпик (Лион) – 53, 5.Лил – 52, 6.Ница – 51 и др.