Бордо победи Нюкасъл с 2:0 в последен мач от група D на Лига Европа. И двата гола заби нападателят Шейх Диабате. Младокът от Мали се разписа по веднъж във всяко полувреме. Двубоят предложи малко емоции на премръзналите фенове на “Шабан Делма”, а съперниците бяха излезли на терена с голяма част от резервите си. Просто интрига нямаше, защото и Бордо, и “свраките” вече си бяха осигурили класиране за следващата фаза.

В другия мач от групата Маритимо победи Брюж с 2:1. Срещата също бе без значение и за двата отбора, които нямаха шанс за класиране напред. Гонсало Абреу откри резултата за домакините, засичайки с глава топката след центриране от корнер в 18-ата минута. Израелецът Рафаилов обаче изравни от дузпа в 86-ата минута. Все пак домакините не се смутиха от това и секунди по-късно нападателят от Кабо Верде Елдон им донесе победата за престиж с 2:1.

Така Маритимо поне се отлепи от последното място в групата и ще завърши трети с 6 точки. На негово място на дъното акостира Брюж с 4 точки.