Бордо победи с 2:1 Тулуза в мач от 12-ия кръг на Лига 1. И трите гола в мача паднаха след почивката. Жирондинците поведоха с 2:0 след попадения на Марк Планюс и резервата Диего Ролан, а Александър Пешич намали за "виолетовите".

Резултатът бе открит в 53-ата минута, когато бранителят Планюс вкара след пас на младия Томас Туре. Скоро резултатът бе удвоен, когато центриране на Ярослав Плашил намери Ролан, който с глава се разписа. В 68-ата минута Пешич получи топката от Мартин Брайтуайт и намали, но за повече гостите нямаха сили.

С успеха си днес Бордо вече заема четвърто място с актив от 21 точки. Лидерът Марсилия е с четири повече, но и мач по-малко. Тулуза пък е с 14 на 14-а позиция.

В друг мач от днес Нант не успя да победи у дома Рен. Двата тима направиха 1:1, а два гола на гостите бяха отменени.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 12 КРЪГ
31.10.14
21:30 ч.
Монако – Реймс 1:1
1:0 Елдерсон Ечиеле (20), 1:1 Бенямин Муканджо (80)
01.11.14
18:00 ч.
Лориен – ПСЖ 1:2
1:0 Рафаел Герейро (42), 1:1 Единсон Кавани (60), 1:2 Жан-Кристоф Бахабек (68)
Лил – Сент Етиен 1:1
1:0 Михаел Фрей (16), 1:1 Марк-Ален Градел (60)
01.11.14
21:00 ч.
Метц – Каен 3:2
1:0 Модибо Майга (10), 2:0 Модибо Майга (50), 2:1 Жан Калве (65), 2:2 Бенгали Койта (83), 3:2 Флоран малуда (90-дузпа)
01.11.14
21:00 ч.
Монпелие – Евиан 2:0
1:0 Кевин Бериго (32), 2:0 Атони Муние (90)
01.11.14
21:00 ч.
Ница – Олимпик (Лион) 1:3
1:0 Грегоар Пюел (51), 1:1 Стеда Малбранк (64), 1:2 Александре Лаказет (80), 1:3 Александре Лаказет (90+4)
01.11.14
21:00 ч.
Нант – Рен 1:1
0:1 Педро Енрике (4), 1:1 Силвен Арманд (21-авт)
02.11.14
18:00 ч.
Бордо – Тулуза 2:1
1:0 Марк Планюс (53), 2:0 Диего Ролан (63), 2:1 Александър Пешич (68)
02.11.14
22:00 ч.
Олимпик (Марсилия) – Ланс
Баланс: 90 мача, 36 победи за Олимпик (Марсилия), 20 равенства, 34 победи за Ланс

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.