Борещият се да не изпадне от руския елит Уфа надви като гост Спартак (Москва) с 2:1 в среща от предпоследния кръг на Премиер лигата. Това бе трето поредно поражение за тима от руската столица, който отдавна загуби шансове да се класира за евротурнирите и доиграва сезона.

Вички голове паднаха преди почивката. Игор Пауревич (22)и Дмитрий Стоцкий (40) се разписаха за гостите, а за Спартак точен беше Вячеслав Кротов. Домакините завършиха срещата в намален състав, след като в 67-ата минута Ромуло получи втори жълт и съответно червен картон.

С успеха си Уфа успя да се измъкне от зоната на изпадащите и заема 12-о място с 30 точки кръг преди края с аванс от 2 точки пред 13-ия Ростов. Спартак (Москва) е шестис 43 точки.