Новакът този сезон Борнемут изненадващо победи като домакин гранда Манчестър Юнайтед с 2:1 в двубой от 16-ия кръг на английската Висша лига. Само преди седмица "черешките" бяха поднесли друга голяма сензация, побеждавайки с 1:0 при гостуването си на шампиона Челси.

Още във 2-ата минута „черешките” поведоха в резултата, след като Джуниър Станислав вкара гол на испанския страж на гостите Давид де Хеа директно от ъглов удар. Две минути по-късно "червените дяволи" пропуснаха чудесна възможност за изравняване, след като полският страж Артур Боруц спаси последователно удари на Маруан Фелайни и Майкъл Карик при добавка.

В 18-ата минута Антони Марсиал шутира опасно от границата на наказателното поле, но встрани от вратата. Малко след това Станислас бе изведен сам срещу Де Хеа, но не успя да вкара втори гол на испанеца. В 24-ата минута гостите изравниха с гол на Маруан Фелайни, след като преди това Боруц спаси удар на Мемфис Депай.

След почивката в 54-ата минута при втори корнет пред вратата на гостите се стигна и до втори гол за домакините. Мат Ричи изпълни по земята, а отбраната на Юнайтед изпусна Джошуа Кинг се разписа срещу бившия си тим за 2:1.

В 70-ата минута Глен Мъри пропусна чудесен шанс да увеличи преднина на „черешките”, но шутира над вратата. Малко след това Мъри отново не намери целта от изгодна позиция. Гостите опитаха всичко по силите си да стигнат поне до точката и най-близо до изравнителен гол бе Мемфис Депай, който обаче също стреля над вратата на Де Хеа.

След победата си Борнемут събра 16 точки и излезе на 14-а позиция във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Манчестър Юнайтед засега остава четвърти с 29 точки, пропускайки възможност при евентуален успех да се изравни с лидерите Манчестър Сити и Лестър.