Борнемут удари Нюкасъл ВИДЕО

Доминик Соланке наказа "свраките" на два пъти

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Борнемут записа изненадваща победа с 2:0 срещу Нюкасъл в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига.

Двата тима изиграха нулево първо полувреме, но през втората част домакините натиснаха и стигнаха до два гола. Нападателя Доминик Соланке, който играе вече пета година за "черешките" и има над 170 мача за отбора, вкара за 1:0 в 60-ата минута и 15 по-късно оформи крайния резултат.

Борнемут дори имаше претенции за дузпа за игра с ръка на футболист на Нюкасъл, но тя не бе отсъдена след преглед със системата за видеоповторения.

С този успех "черешките" се измъкнаха от зоната на изпадащите. Те са с девет точки и три пред Лутън, който днес загуби с минималното 0:1 срещу Манчестър Юнайтед. Нюкасъл е седми в класирането с 20 точки и четири зад водещата четворка.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!