Българският футболист Атанас Борносузов получи червен картон при загубата на Астра (Плоещ) с 1:2 от лидера Оцелул (Галац) в мач от 17 кръг на румънската Първа дивизия.

Наката започна мача като резерва, но се появи в игра още в 39-ата минута на мястото на Бен Тееклох. В последната минута на двубоя Борносузов получи втори жълт картон и бе изгонен от терена.

Домакините от Галац откриха резултата още в петата минута, когато Ливиу Антал бе точен от дузпа. В 57-ата Мариус Антал удвои, а гостите реализираха почетно попадение шест минути по-късно чрез Мариус Тигояну.

Оцелул е водач в класирането с 36 точки, четири повече от Тимишоара, който има мач по-малко. Трети с 31 точки е Васлуй с Живко Миланов и Станислав Генчев. Астра (Плоещ) е 10-и с 20 точки./БЛИЦ