Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) беше на път да постигне много трудна победа като гост на Хановер, но допусна изравняване и срещата от 7-ия кръг завърши при 1:1.

Щатният реализатор на тима Роберт Левандовски изведе дортмундци напред в 26-ата минута. И този резултат се запази до 86-ата. Сериозният натиск на домакините доведе до успех четири минути преди края на редовното време.

Лош изпълнен пряк свободен удар от страна на Хущи попадна в Я Конан, който подаде към Маме Диуф на малкия пеналт и този път нападателят се разписа за 1:1. Ремито свали Борусия на 4-ото място с 12 точки, а Хановер остава пети с една по-малко в актива си.

Без победител завърши и другият късен мач от Бундеслигата в неделя. Щутгарт и Леверкузен не успяха да се справят за трите точки и трябваше да се задоволят с едната такава от 2:2.

По два гола отбелязаха Ведад Ибишевич и Щефан Кислинг. Германският национал изведе "аспирините" напред, но босненецът се разписа от дузпа за 1:1, а след това покачи на 2:1. В крайна сметка вторият гол на Кислинг в 59-ата минута се оказа последен.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
05.10.12
21:30 ч.
Аугсбург - Вердер 3:1
1:0  Тобиас Вернер (2), 1:1 Кевин де Брюн (19), 2:1 Стефан Хайн (32), 3:1 Даниел Байер (72)
06.10.12
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Хофенхайм 2:0
1:0 Франк Рибери (19), 2:0 Франк Рибери (48)
06.10.12
16:30 ч.
Шалке 04 - Волфсбург 3:0
1:0 Джеферсън Фарфан (33), 2:0 Ибрахим Афелай (46), 3:0 Роман Нойщедтер (58)
06.10.12
16:30 ч.
Фрайбург - Нюрнберг 3:0
1:0 Седрик Макиади (36), 2:0 Даниел Калиджури (90-дузпа), 3:0 Марко Терацино (90+2)
Борусия (Мьонхенгладбах) - Айнтрахт (Франкфурт) 2:0
1:0 Хуан Аранго (9), 2:0 Люк де Йонг (24)
07.10.12
18:30 ч.
Щутгарт - Леверкузен 2:2
0:1 Щефан Кислинг (13), 1:1 Ведад Ибишевич (18-дузпа), 2:1 Ведад Ибишевич (55), 2:2 Щефан Кислинг (59)
07.10.12
18:30 ч.
Хановер - Борусия (Дортмунд) 1:1
0:1 Роберт Левандовски (26), 1:1 Маме Диуф (86)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК