Борусия (Дортмунд) записа трудна победа с 2:0 над Нюрнберг в мач от 20 кръг на Бундеслигата и по този начин притисна конкурентите си за първото място Байерн и Шалке 04.

Капитанът на “жълто-черните” Себастиан Кел даде аванс на шампионите в 48-ата минута. Лукас Бариос удвои в 82-ата минута, само 10 минути след появата си в игра като резерва.

Срещата се проведе при студен вятър и температура от -17 градуса по Целзий. Шалке 04 може да се изравни с Борусия при успех над Майнц, а Байерн може да си върне лидерското място с победа над Хамбургер.

Нюрнберг на два пъти затрудни вратаря на гостите Роман Вайденфелер, а след това стражът на “франките” Рафаел Шефер два пъти парира удари на Роберт Левандовски и един на Шинджи Кагава.

Борусия все пак проби отбраната на домакините в началото на второто полувреме когато Мориц Лайтнер изведе Лукаш Пишчек зад гърба на защитата и той върна към Кел, който уцелия долния ляв ъгъл на вратата.

Осем минути преди края на мача Бариос вкара първия си гол за сезона, когато бе точен при добавката на удар на Кагава, отразен от Шефер.

Победата не дойде без жертва от страна на “жълто-черните”. Свен Бендер бе заменен принудително в 22-ата минута заради съмнения за скъсани връзки на лявото коляно.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 20 КРЪГ
03.02.12
21:30 ч.
Нюрнберг - Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Себастиан Кел (48), 0:2 Лукас Бариос (82)
04.02.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Щутгарт
Баланс: 65 мача, 27 победи за Байер (Леверкузен), 16 равенства, 22 победи за Щутгарт