Борусия (Дортмунд) постигна трудна победа с 1:0 при домакинството си на Кьолн в мач от 25-я кръг на Първа Бундеслига. В герой за “козлите” се превърна вратарят Рензинг, който с великолепните си спасявания предотврати по-голяма загуба.

Домакините имаха тотално надмощие срещу своя съперник, но и малшанс пред гола. Единственото попадение в срещата падна в 44-ата минута, когато Роберт Левандовски изпревари защитник на Кьолн и с хубав удар от границата на наказателното поле на гостите прати топката в долния ляв ъгъл на Рензинг.

През второто полувреме футболистите на Борусия направиха близо една дузина пропуски, а и нацелиха на два пъти напречната греда на вратата на Кьолн. В 79-та минута след удар на Лукас Бариос топката срещна напречната греда, а шест минути по-късно ситуацията се повтори, но след удар на Нури Шахин.

След тази победа Борусия Дортмунд вече има актив от 61 точки, докато Кьолн остава на единадесета позиция с 29 точки./БЛИЦ