Борусия (Дортмунд) постигна драматична победа с 4:3 в гостуването си на Карпати (Лвов) от група "J" на Лига Европа. Германците стигнаха до успеха с две попадения в последните минути, след като губеха с 2:3.

Още в 12-ата минута Лукас Бариос бе съборен в наказателното поле и Нури Сахин откри резултата за гостите от бялата точка. В 27-ата минута Борусия удвои преднината си след бърза контраатака извела Гьотце на стрелкова позиция и той не сгреши за 0:2. Домакините обаче върнаха едно попадение, минута преди края на първата част, чрез Голодюк.

В 52-ата минута Карпати стигна до изравняване с попадение на Кополовец, а в 78-ата минута украинците постигнаха пълен обрат до 3:2 след гол на Кожанов.

В 87-ата минута Лукас Бариос бе изведен хубаво от Левандовски и с мощен удар отново изравни резултата – 3:3. В даденото от съдията добавено време след перфектна контраатака Гьотце отбеляза за крайното 4:3 в полза на Борусия./БЛИЦ