Борусия (Дортмунд) победи Херта в “българското дерби” в Бундеслигата с 2:0. От двамата българи в отборите само Димитър Рангелав влезе в игра като смяна на Зидан в 70-ата минута за домакините от Дортмунд и се отличи с няколко пропуснати положения. Валери Домовчийски остана на пейката за Херта.

В 28-ата минута Блашчиковски направи хубав пробив, но стреля под ъгъл над вратата. Шест минути по-късно дойде най-интересното положение през първата част. Зидан получи прехвърлящ пас в наказателното поле, там успя да преодолее един защитник, но от непосредствена близост не успя да уцели рамката на вратата.
Още в началото на втората част Валдес изпусна нова чудесна възможност да открие резултата, но останал сам срещу вратаря не можа да го преодолее. В 58-ата минута Качар извърши нарушение в собственото си наказателно поле, което доведе до дузпа и Нури Сахин бе безпощаден от бялата точка, откривайки резултата в полза на Борусия в 60-ата минута.

В 78-ата минута влезлият като резерва Рангелов получи хубава възможност да стреля от близо с глава, но не успя да затрудни вратаря. Минута по-късно пък той бе декориран в жълто за симулация за дузпа, а малко по-късно отправи и изстрел от фаул.В самия край на мача Бариос реши всичко, след като вкара втори гол за Борусия и окончателно осигури трите точки на домакините.

След тази победа Дортмунд остава на 9-ата позиция с 16 точки, докато за Херта негативната серия от десет мача без успех продължава и тимът е на последното място с едва 4 точки. Единствената победа за берлинчани бе в първия кръг срещу Хановер./БЛИЦ