Борусия (Дортмунд) постигна важен успех с 3:1 при гостуването си на Шалке 04 в дербито на Рурската област. Пореден страхотен мач за "жълто-черните" изнесе японският национал Шинжи Кагава, който отбеляза две от попаденията за и бе с принос за почти всичко по-интересно пред вратата на Мануел Нойер.

В 19-ата минута японецът Кагава преодоля отлично Бенедикт Хьоведес и с премерен удар изведе Борусия напред в резултата. Играчите на Феликс Магат продължиха да действат изключително пасивно, като в следващите минути Мануел Нойер последователно трябваше да спасява опасми изстрели на Лукас Бариос, Патрик Овомойела и Матс Хумелс.

Втората част започна с натиска на Шалке, но вместо да отбележат попадение, в 58-ата минута те получиха гол в своята врата. Точен отново бе най-добрият на терена Шинжи Кагава, който се възползва от добро центриране на резервата Якуб Блашчиковски. Веднага след това новият защитник на домакините Никола Плестан бе изгонен с втори жълт картон заради нарушение срещу Бариос. В 86-ата минута влезлият като резерва Левандовски направи резултата класически след удар с глава. Минута преди края на двубоя холандският голмайстор Клаас Ян Хунтелаар оформи крайното 1:3 с първия си гол в немския елит.

Байер (Леверкузен) и Нюрнберг завършиха наравно 0:0 в последен двубой от кръга./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 4 КРЪГ
0:1 Ян Розентал (89)

От 18 септември (събота)

Вердер – Майнц 0:2
0:1 Рийзе (53), 0:2 Шюрле (61)

Щутгарт – Борусия (Мьонхенгладбах) 7:0
1:0 Погребняк (2), 2:0 Нидермайер (22), 3:0 Погребняк (54), 4:0 Погребняк (60), 5:0 Кузманович (64), 6:0 Делпиер (73), 7:0 Марика (80)

Волфсбург – Хановер 2:0
1:0 Диего (55), 2:0 Джеко (68)

Кайзерслаутерн – Хофенхайм 2:2
0:1 Луис (39), 1:1 Хофер (46), 2:1 Хофер (75), 2:2 Сигурдсон (77)