Борусия (Дортмунд) записа седма поредна победа във всички турнири, след като се наложи с 2:0 над Вердер в мач от 16 кръг на Бундеслигата.

“Жълто-черните” поведоха в резулата още в деветата минута, когато Нури Шахин бе точен при изпълнение на пряк свободен удар. 20 минути преди края Роберт Левандовски удвои след кратко разбъркване пред вратата на Тим Вийзе.

Кръг преди края на есенния полусезон Борусия има 43 точки и в следващия мач срещу Айнтрахт (Франкфурт) се нуждае от точка, за да изравни рекорда на Байерн от 2005 г. – 44 спечелени точки на полусезона.

Последният път, когато тимът на Юрген Клоп не успя да спечели бе на 4 ноември – нулево равенство с ПСЖ в Лига Европа. Борусия (Дортмунд) вече има 11 точки аванс пред втория Байер (Леверкузен). Този аванс може да бъде съкратен с една точка, ако утре Майнц победи Шалке 04./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 16 КРЪГ
От 10 декември
1:0 Дидие Я Конан (35), 1:1 Георг Нидермайер (74), 2:1 Дидие Я Конан (76)

От 11 декември (събота)
0:1 Сидни Сам (30), 1:1 Артуро Видал (48-автогол), 1:2 Артуро Видал (61), 1:3 Ренато Аугусто (66), 1:4 Ренато Аугусто (78), 2:4 Елджеро Елиа (79)

1:0 Хамит Алтънтоп (17), 2:0 Филип Лам (72-дузпа), 3:0 Франк Рибери (79)

1:0 Марвин Компер (55), 1:1 Кристиан Айглер (88)

Кьолн - Айнтрахт (Франкфурт) 1:0
1:0 Кристиан Клеменс (76)

Борусия (Дортмунд) - Вердер 2:0
1:0 Нури Шахин (9), 2:0 Роберт Левандовски (70)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 12 декември (неделя) от 16:30 часа
Фрайбург - Борусия (Мьонхенгладбах) Евроспорт 2 България
Баланс: 18 мача, 5 победи за Фрайбург, 8 равенства, 5 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

На 12 декември (неделя) от 18:30 часа