Борусия (Дортмунд) изравни клубния си рекорд, след като постигна седма поредна победа за първенство при успеха с 2:1 над Кьолн в мач от 8 кръг на Бундеслигата. Така “жълто-черните” оглавиха класирането, макар и временно, за първи път от 7 години.

Нури шахин донесе победата с гол в добавеното време. Майнц може да си върне първото място в Бундеслигата по-късно днес, ако не загуби от Хамбургер. Тимът на Томас Тухел гони осмата си победа от началото на сезона. В досегашната история на германския елит, нито един тим не е стартирал шампионата с 8 поредни победи.

Якуб Блашчиковски даде аванс на Борусия в 20-ата минута на мача. Полякът бе точен при добавката, след като при удар на Лукас Бариос с глава топката отскочи от гредата. Лукас Подолски изравни в 82-ата минута, но Шахин попречи на “козлите” да вземат точка. Кьолн е без победа вече 5 мача./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 8 КРЪГ
От 15 октомври (петък)
0:1 Якуб Блашчиковски (20), 1:1 Лукас Подолски (82), 1:2 Нури Шахин (90+1)

Баланс: 22 мача, 15 победи за Вердер, 2 равенства, 5 победи за Фрайбург

16:30 часа Майнц – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 8 мача, 2 победи за Майнц, 3 равенства, 3 победи за Хамбургер

16:30 часа Санкт Паули – Нюрнберг
Баланс: 8 мача, 1 победа за Санкт Паули, 2 равенства, 5 победи за Нюрнберг

19:30 часа Волфсбург – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Волфсбург, 4 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)

На 17 октомври (неделя)
16:30 часа Кайзерслаутерн – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 76 мача, 25 победи за Кайзерслаутерн, 26 равенства, 25 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

18:30 часа Хофенхайм – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Хофенхайм, 2 равенства

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.