Борусия (Дортмунд) победи Щутгарт с 3:2 като гост в първи мач от 22-ия кръг на германската Първа Бундеслига. С успеха момчетата на треньора Юрген Клоп дадоха сериозна заявка за излазане от кризата, в която бяха изпаднали от началото на сезона.

Гостите поведоха с гол на Пиер-Емерик Обамеянг в 25-ата минута. Нападателят се разписа след пас на Шинджи Кагава. Домакините, които са на последно място във временното класиране само с 18 точки, изравниха в 32-ата след попадение от дузпа на Флориан Клайн. Шахин повали при нарушението в наказателното поле Нидермайер.

7 минути по-късно обаче Илкай Гьондоган отново изведе Борусия напред в резултата - 1:2. Марко Ройс реши всичко, след като простреля стража на домакините Свен Улрих за 1:3. Силите на "швабите" стигнаха само за това да направят поражението си по-почетно след гол на Георг Нидермайер в добавеното време. След този успех Борусия се изкачи на 10-о място във временното класиране с 25 точки. Щутгарт ве още няма успех през 2015 г.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 22 КРЪГ
20.02.15
21:30 ч.
Щутгарт - Борусия (Дортмунд) 2:3
0:1 Пиер-Емерик Обамеянг (25), 1:1 Флориан Клайн (32 - дузпа), 1:2 Илкай Гьондоган (39), 1:3 Марко Ройс (89), 2:3 Георг Нидермайер (90+1)
21.02.15
16:30 ч.
Падерборн - Байерн (Евроспорт 2 България)
Майнц - Айнтрахт (Франкфурт)
Баланс: 13 мача, 3 победи за Майнц, 7 равенства, 3 победи за Айнтрахт (Франкфурт)
21.02.15
19:30 ч.
Кьолн - Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 17 победи за Кьолн, 6 равенства, 18 победи за Хановер
22.02.15
16:30 ч.
Хамбургер - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 93 мача, 36 победи за Хамбургер, 24 равенства, 33 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)