Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) постигна убедителна победа с 5:0 над Кьолн в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Така тимът на Юрген Клоп събра 19 точки и заема 2-ото място. Лидерът Байерн е с 22, но и мач по-малко. Баварците утре гостуват на Хановер.

Футболистите на Борусия (Дормунд) започнаха отлично срещата с Кьолн и още в 7-ата минута поведоха в резултата. Головата серия за домакините откри Шинджи Кагава, а почивката точни бяха още Марсел Шмелцер и Роберт Левандовски. И второто полувреме започна с масиран натиск на "жълто-черните". В 50-ата минута отново Левандовски попадна в прегръдките на съотборниците си - 4:0. Крайното 5:0 оформи капитанът Себастиан Кел в 66-ата минута.

В друг мач от 10-ия кръг Хофенхайм надделя с минималното 1:0 в домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах) с гол на Ведад Ибишевич в 56-ата минута.

В две срещи не бяха излъчени победители. Херта и Майнц не си вкараха - 0:0, а Нюрнберг и Щутгарт завършиха 2:2. Швабите на два пъти бяха догонващи в резултата, но в крайна сметка си тръгнаха с точката и заемат 3-ото място във временното класиране в Бундеслигата.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 10 КРЪГ
21.10.11
21:30 ч.
Аугсбург – Вердер 1:1
1:0 Аксел Белингхаузен (48), 1:1 Клаудио Писаро (68)
22.10.11
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Кьолн 5:0
1:0 Шинджи Кагава (7), 2:0 Марсел Шмелцер (25), 3:0 Роберт Левандовски (44), 4:0 Роберт Левандовски (50), 5:0 Себастиан Кел (66)
22.10.11
16:30 ч.
Нюрнберг – Щутгарт 2:2
1:0 Тими Симонс (9), 1:1 Здравко Кузманович (61-дузпа), 2:1 Филип Волшайд (70), 2:2 Франсиско Родригес (84)
19:30 ч.
Хамбургер – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 28 мача, 9 победи за Хамбургер, 9 равенства, 10 победи за Волфсбург
24.10.11
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 54 мача, 25 победи за Байер (Леверкузен), 18 равенства, 11 победи за Шалке 04