Борусия (Дортмунд) пречупи Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 като гост в мач от 18-ия кръг на немската Първа Бундеслига. "Жълто-черните" поведоха в 41-ата минута, когато точен беше Марко Ройс. Арменският национал Мхитарян покачи на 0:2 скоро след почивката. Силите на домакините стигнаха само за почетно попадение в 58-ата минута. Негов автор стана Рафаел. Четвърт час преди края Илкай Гьондоган възстанови преднината от два гола на Дортмунд - 1:3.

След този успех момчетата на треньора Томас Тухел се укрепиха на второто място във временното класиране с 41 точки. Лидерът и шампион Байер е с 49. Трети е Херта с 33, а Борусия Мьонхенгладбах е на четвърто място с 29 т.

Любопитно е, че "жребците" няма три поредни победи в домакинства над съперника от времето на легендарния треньор Хенес Вайсвайлер през 70-те години на миналия век.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
22.01.16
21:30 ч.
Хамбургер - Байерн 1:2
0:1 Левандовски (37-д), 1:1 Алондо (53-аг), 1:2 Левандовски (61)
23.01.16
16:30 ч.
Кьолн - Щутгарт 1:3
1:0 Модесте (19-д), 1:1 Дидави (36), 1:2 Вернер (51), 1:3 Гентнер (83)
23.01.16
16:30 ч.
Хановер - Дармщад 1:2
1:0 Алмейда (10), 1:1 Вагнер (31), 1:2 Вагнер (47)
Борусия (Мьонхенгладбах) - Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Марко Ройс (41), 0:2 Хенрик Мхитарян (51),  1:2 Рафаел (58), 1:3 Илкай Гьондоган (75)