Борусия (Дортмунд) продължава борбата за второто място в Бундеслигата, след като в мач от 20 кръг отнесе Вердер с 5:1 като гост. По два гола за “жълто-черните” реализираха Роберт Левандовски и Хенрик Мхитарян. Едно попадение добави Мануел Фридрих. Тимът от Бремен върна едно попадение в края на мача, което беше реализирано от Левент Айчичек. С този успех Борусия (Дортмунд) се доближи на четири точки от втория Байер (Леверкузен).

Българският национал не попадна в групата на Майнц за мача срещу Волфсбург, който “вълците” спечелиха с 3:0. Всички попадения паднаха през второто полувреме. Рикардо Родригес откри резултата в 59-ата минута с точно изпълнение на дузпа, отсъдена за фаул на Щефан Бел срещу Бас Дост. Седем минути по-късно самият Дост се разписа във вратата на Лорис Кариус. Четвърт час преди края Луис Густаво реализира трети гол за Волфсбург. Бразилецът беше точен с глава след центриране на Робин Кнохе.

Айнтрахт (Франкфурт) записа класически успех с 3:0 над последния Айнтрахт (Брауншвайг). Фрайбург взе точка срещу Хофенхайм. Двата тима направиха 1:1. С тази точка Фрайбург събра 17 точки и прескочи Нюрнберг, който се оказа на 16-о място с точка повече от зоната на изпадащите.

Вердер - Борусия (Дортмунд) 1:5
0:1 Роберт Левандовски (26), 0:2 Хенрик Мхитарян (41), 0:3 Мануел Фридрих (47), 0:4 Хенрик Мхитарян (62), 0:5 Роберт Левандовски (85), 1:5 Левент Айчичек (89)

Айнтрахт (Франкфурт) - Айнтрахт (Брауншвайг) 3:0
1:0 Йоханес Флум (7), 2:0 Александер Майер (43), 3:0 Щефан Айгнер (44)