Борусия (Дортмунд) победи Санкт Паули с 3:0 като гост в мач от 1/16 финалите за Купата на Германия. Противно на очакванията старши треньорът на „жълто-черните” Юрген Клоп пусна в игра титулярния си състав, като даде почивка само на вратаря Роман Вайденфелер. Вместо него под рамката застана Митчъл Ленгерак. Дортмундци имаха тотално надмощие над отстъпващия по класа съперник и поведоха в 33-ата минута. Италианецът Чиро Имобиле завърши прецизно многоходова комбинация с участието на Шинджи Кагава и Кевин Гроскройтц за 0:1. Секунди преди почивката отново Имобиле свари неподготвена защитата на „светците” и изведе Марко Ройс в удобна позиция. Германският национал технично преодоля стража на домакините Шаунер за 0:2. В 86-ата минута Шинджи Кагава се възползва от груба грешка на стража и фиксира крайното 0:3.