Лидерът Борусия (Дортмунд) постигна лесна победа с 2:0 като домакин на Санкт Паули в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията реализираха Лукас Бариос и Ралф Гунеш, който си отбеляза автогол в началото на втората част. Още във втората минута домакините стигнаха до добро положение за гол, но Кевин Гроскройтц стреля в тялото на Кеслер. Последва опасен изстрел на Нури Сахин от дистанция, а малко след това Марио Гьотце центрира опасно на два пъти, но Лукас Бариос не можа да засече топката в мрежата. В 39-ата минута след многоходова атака топката стигна до Бариос, който майсторски се обърна в наказателното поле и изведе своите напред.

Още в началото на второто полувреме момчетата на Юрген Клоп решиха изхода на мача. След удар на Бариос Ралф Гунеш злощастно прати топката в собствената си врата. Домакините намалиха оборотите и в 60-ата минута дадоха шанс на Бартлес да затрудни Роман Вайденфелер, но капитанът се намеси решително. В следващите няколко минути последваха поредица от удари към вратата на Кеслер, който последователно трябваше да отразява изстрели на Роберт Левандовски, Лукаш Пишчек и Свен Бендер.

В друг интересен сблъсък от съботния следобед Хамбургер разби у дома Вердер Бремен с 4:0 в дербито на Северна Германия. Резултатът бе открит в 42-ата минута, когато Младен Петрич вкара за 1:0 след асистенция на Питройпа. След почивката в 64-ата минута Хосе Пауло Гереро покачи на 2:0 след подаване на Петрич. След още 15 минути игра перуанецът Гереро вкара второто си попадение в мача, за да направи резултата класически 3:0. Три минути преди последните съдийски сигнал Бен Хатира оформи крайното 4:0 в полза на „хамбургерите. След успеха Хамбургер е на седма позиция с 36 точки, докато Вердер Бремен е точно 14-а позиция с 24 точки.

Бившият голмайстор на Литекс Миливое Новакович днес нямаше късмет и си отбеляза автогол при равенството на Кьолн като гост на Хофенхайм (1:1). Словенският нападател е реализатор №1 на “козлите”, но днес прати топката в собствената си врата. С автогола на Новакович Хофе поведе в 48-ата минута, но гостите изравниха след попадение на Бек в 69-ата минута./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 23 КРЪГ

От 18 февруари (петък) от 21:30 часа
Нюрнберг - Айнтрахт (Франкфурт) 3:0
1:0 Юлиан  Шийбер (67), 2:0 Роберт Мак (87), 3:0 Алмог Коен (90)

На 19 февруари (събота) от 16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Санкт Паули 2:0
1:0 Лукас Бариос (39), 2:0 Гюнеш (49-автогол)

Хамбургер - Вердер 4:0
1:0 Младен Петрич (42), 2:0 Хосе Паоло Гереро (64), 3:0 Хосе Паоло Гереро (69), 4:0 Бен-Хатира (87)

Хофенхайм - Кьолн 1:1
1:0 Миливое Новакович (48-автогол), 1:1 Мохамад (69)

Фрайбург - Волфсбург 2:1
0:1 Патрик Хелмес (28), 1:1 Рейзингер (43), 2:1 Сисе (70)

Хановер - Кайзерслаутерн 3:0
1:0 Шлаудраф (17), 2:0 Абделауе (45), 3:0 Шлаудраф (57)

На 19 февруари (събота) от 19:30 часа
Майнц - Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 9 мача, 2 победи за Майнц, 1 равенство, 6 победи за Байерн

На 20 февруари (неделя) от 16:30 часа
Байер (Леверкузен) - Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 63 мача, 25 победи за Байер (Леверкузен), 16 равенства, 22 победи за Щутгарт

На 20 февруари (неделя) от 18:30 часа
Борусия (Мьонхенгладбах) - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 75 мача, 29 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 24 равенства, 22 победи за Шалке 04

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.