Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) прекъсна серията си от три поредни мача без победа и записа труден успех с 2:1 след обрат срещу Майнц.

“Жълто-черните” се оказаха догонващи в резултата, след като Николай Мюлер се разписа след удар с десния крак. В 64-ата минута Роберт Левандовски продължи към Иван Перишич центриране отдясно и хърватският нападател прати топката във вратата на домакините.

В последната минута на мача плеймейкърът на шампионите Марио Гьотце ознаменува с асистенция завръщането си в игра след наказание. Германският национал центрира от фаул, вратарят на Майнц Мюлер се намеси неубедително и топката попадна в Лукаш Пишчек, който се разписа с десния крак.

Бившият нападател на “Левски” Гара Дембеле остана резерва при загубата на Фрайбург с 2:4 от Шалке 04. Голмайсторът на гостите Папис Демба Сисе откри резултата още във втората минута, но след половин час Джеферсон Фарфан изравни.

Клаас-Ян Хунтелаар, Люис Холтби и Раул доведоха до обрат в полза на “кралскосините”, а Ерик Йендришек върна едно попадение за Фрайбург.

Борусия (Мьонхенгладбах) излезе начело в класирането, след като се наложи с 1:0 над Нюрнберг. Единственото попадение в мача бе реализирано от Филип Даемс от дузпа четвърт час преди края. Дебютантът в елита Аугсбург направи домакинско 0:0 с Хановер.

С човек по-малко Волфсбург победи Кайзерслаутерн с 1:0. Българският нападател на “червените дяволи” Илиан Мицански продължава да лекува контузия и не попадна в групата за мача. Сотириос Кириакос остави “вълците” с човек по-малко на терена точно преди почивката. Домакините обаче стигнаха до успеха след гол с глава на Ашкан Дежага в 63-ата минута./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
23.09.11
21:30 ч.
Щутгарт – Хамбургер 1:2
1:0 Мартин Харник (18), 1:1 Джефри Брума (51), 1:2 Роберт Тешче (67)
24.09.11
16:30 ч.
Шалке 04 – Фрайбург 4:2
0:1 Папис Демба Сисе (2), 1:1 Джеферсон Фарфан (34), 2:1 Клаас-Ян Хунтелаар (63), 3:1 Люис Холтби (67), 4:1 Раул (75), 4:2 Ерик Йендришек (83)
24.09.11
16:30 ч.
Майнц – Борусия (Дортмунд) 1:2
1:0 Николай Мюлер (33), 1:1 Иван Перишич (64), 1:2 Лукаш  Пишчек (90)
19:30 ч.
Байерн – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 64 мача, 38 победи за Байерн, 13 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)