Борусия (Дортмунд) направи второ поредно нулево равенство в германския елит, след като преди седмица не успяха да се разпишат при визита си на Хамбургер. Тази вечер „жълто-черните” завършиха 0:0 у дома с Кьолн в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Вестфалци с нищо не превъзхождаха „козлите” и дори можеха да загуби, ако не бяха няколко пропуска на Антони Уджа и Дейверсон, пропуснал още във 2-ата минута сам срещу вратаря Роман Вайденфелер.

Борусия успя да вкара топката в мрежата, но след умишлена игра с ръка на Пиер-Емерик Обамеянг в 71-ата минута и логично попадението бе отменено, а габонският национал получи жълт картон.

След равенството Борусия (Дортмунд) остава на десето място с 30 точки. Кьолн е остава 12-и с 29 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ
13.03.15
21:30 ч.
Леверкузен - Щутгарт 4:0
1:0 Вендел (32), 2:0 Йосип Дръмич (26), 3:0 Карим Белараби (50), 4:0 Йосип Дръмич (59)
14.03.15
16:30 ч.
Вердер - Байерн 0:4
0:1 Томас Мюлер (24), 0:2 Давид Алаба (45), 0:4 Роберт Левандвоски (74, 90+1)
14.03.15
16:30 ч.
Херта - Шалке 04 2:2
1:0 Анис Бен-Хатира (21), 1:1 Лерой Сане (40), 2:1 Генки Харагучи (82), 2:2 Джоел Матип (90)
14.03.15
16:30 ч.
Аугсбург - Майнц 05 0:2
0:1 Шинджи Оказаки (32), 0:2 Я-Чое Коо (90)
14.03.15
16:30 ч.
 Хофенхайм - Хамбургер 3:0
1:0 Еуген Полански (22-д), 2:0 Еуген Полански (82), 3:0 Себастиан Руди (88)
14.03.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Фр) - Падерборн 4:0
1:0 Алекс Майер (27), 2:0 Марк Щендера (42), 3:0 Щефан Айгнер (55), 4:0 Нелсон Валдес (82)