Лидерът Борусия (Дортмунд) се изложи у дома и направи само равенство 1:1 срещу Щутгарт в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. След едната точка Борусия увеличи преднината си на върха на 13 от втория Хановер 96, който претърпя загуба с 0:1 от Шалке 04.

Още в 3-ата минута Левандовски бе изведен на отлична позиция, но ударът му бе неточен. В 15-ата минута и гостите от Щутгарт имаха положение, но Кристиан Гентнер не успя да изненада вратаря на Борусия от ъглов удар. В 43-ата минута домакините поведоха с 1:0. Атаката започна от Матс Хумелс, премина през Сахин и Гроскройтц, който намери Марио Гьотце и 18-годишният талант не сбърка за 1:0.

В 57-ата минута добро положение за Борусия изпусна Левандовски, който от чиста позиция прати топката покрай вратата. Три минути по-късно "жълто-черните" изпуснаха ново отлично положение, когато Сахин стреля от 25 метра и Делпиер изчисти на сантиметри от голлинията. В 65-ата минута пас на Гьотце изведе Гроскройтц абсолютно сам в наказателното поле, халфът обаче се поколеба и изпусна да стреля. В 86-ата минута Павел Погребняк реализира за крайното 1:1 и донесе едната точка на Щутгарт.

Байерн Мюнхен разби гостуващия Кайзерслаутен с 5:1. Българският нападател на лаутерите Илиян Мицански бе извън групата. Победата бе от изключително значение за Байерн, който вече е на трето място във временното класиране, на една точка от втория Хановер 96.

Хеттрик за баварците реализира Марио Гомес, а по един добавиха Ариен Робен и Томас Мюлер. Почетното попадение за гостите от Кайзерслаутерн реализира Моравек.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 19 КРЪГ
От 21 януари (петък)
1:0 Младен Петрич (65)

На 22 януари (събота)
Байерн – Кайзерслаутерн 5:1
1:0 Ариен Робен (45), 2:0 Марио Гомес (47), 2:1 Моравек (62), 3:1 Марио Гомес (80), 4:1 Марио Гомес (84), 5:1 Томас Мюлер (90)

0:1 Раул (33)

19:30 часа Кьолн – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 31 победи за Кьолн, 18 равенства, 32 победи за Вердер

На 23 януари (неделя)
16:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 57 мача, 14 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 22 равенства, 21 победи за Байер (Леверкузен)

18:30 часа Хофенхайм – Санкт Паули (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Хофенхайм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.