Борусия (Дортмунд) победи Майнц 05 с 4:2 в първи мач от 21-ия кръг на Първа Бундеслига. С успеха „жълто-черните” събраха вече 22 точки и се измъкнаха от опасната зона на класирането. Тимът вече е 14-и.

Мачът започна кошмарно за 80 000 фенове по трибуните на „Сигнал Идуна Парк”. Не беше изтекла още и първата минута, когато колумбиецът Елкин Сото откри за гостите – 0:1, след като се възползва от грешка на стража Вайденфелер. Домакините излязоха от шока едва след почивката. Невен Суботич изравни с глава в 49-ата минута, а 6 по-късно Марко Ройс (той уцели гредата по-рано) направи обрата пълен – 2:1. Радостта по трибуните продължи твърде кратко, защото секунди след това Юнуз Мали възстанови равенството след пас на Сото и пореден гаф на Вайденфелер.

Все пак Борусия се вдигна на отчаян щурм и опасностите пред вратата на Стефанос Капино се заредиха. В 71-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг насочи топката в мрежата за своя гол №8 от началото на сезона в първенството. Нури Шахин (78) реши всичко, разписвайки се за 4:2.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 21 КРЪГ
13.02.15
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Майнц 05 4:2
0:1 Елкин Сото (1), 1:1 Невен Суботич (49), 2:1 Марко Ройс (55), 2:2 Юнуз Мали (66), 3:2 Пиер-Емерик Обамеянг (71), 4:2 Нури Шахин (78)
14.02.15
16:30 ч.
Байерн - Хамбургер (Евроспорт 2 България)
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 29 победи за Айтрахт (Франкфурт), 22 равенства, 32 победи за Шалке 04