Финалистът в Шампионска лига Борусия (Дортмунд) стигна до точката при драматичното гостуване на Волфсбург в драматичен мач от предпоследния кръг в Бундеслигата, завършил 3:3.

Домакините имаха преднина от 2 гола малко преди края, но Марко Ройс се разписа в 84-ата и 88-ата минути, за да спаси "жълто-черните" от загубата.

Преди това Свен Бендер даде преднина на Борусия (Дортмунд) още в 5-ата минута, а Иван Перишич в 14-ата и 22-ата, както и Налдо в 26-ата обърнаха нещата в полза на домакините, които обаче не съумяха да удържат аванса си и взеха само точка от миналогодишния шампион.

След равенството Борусия (Дортмунд), който отдавна сдаде титлата на Байерн, остава втори с 66 точки, докато Волфсбург е 11-и с 42 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 33 КРЪГ
11.05.13
16:30 ч.
Байерн – Аугсбург 3:0
1:0 Томас Мюлер (69), 2:0 Джердан Шакири (82), 3:0 Луис Густаво (87)
11.05.13
16:30 ч.
Шалке 04 – Щутгарт 1:2
0:1 Ведад Ибишевич (24), 0:2 Ведад Ибишевич (66), 1:2 Свен Улрих (90+2)
11.05.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Хановер 3:1
1:0 Йенс Хегелер (6), 2:0 Щефан Кислинг (28), 3:0 Йенс Хегелер (59), 3:1 Артур Собиех (71)
11.05.13
16:30 ч.
Волфсбург – Борусия (Дортмунд) 3:3
0:1 Свен Бендер (5), 1:1 Иван Перишич (14), 2:1 Иван Перишич (22), 3:1 Налдо (26), 3:2 Марко Ройс (84), 3:3 Марко Ройс (88)
11.05.13
16:30 ч.
Вердер – Айнтрахт (Франкфурт) 1:1
1:0 Кевин Де Бруин (22), 1:1 Сърджан Лакич (51)
11.05.13
16:30 ч.
Хофенхайм – Хамбургер 1:4
0:1 Хюнг-Мин Сон (18), 0:2 Денис Аого (35), 0:3 Петър Ирачек (60), 1:3 Кевин Воланд (61), 1:4 Артьом Рудневс (88)
11.05.13
16:30 ч.
Майнц – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:4
1:0 Шон Паркър (12), 1:1 Бранимир Хъргота (39-дузпа), 1:2 Бранимир Хъргота (59), 1:3 Майк Ханке (64), 1:4 Бранимир Хъргота (80), 2:4 Андреас Иваншиц (90+1-дузпа)
11.05.13
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Фрайбург 1:2
1:0 Матиас Цимерман (3), 1:1 Жонатан Шмид (69), 1:2 Макс Крюзе (78)
11.05.13
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Нюрнберг 1:2
1:0 Хано Балич (22-автогол), 1:2 Роберт Мак (58), 1:2 Марвин Платенхард (64)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК